aktuality

  fotogalerie

  média

  naše akce

  diskuzní fórum

  kontakty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POSLEDNÍ NÁVŠTĚVA ZIMNÍHO STADIONU

ZA LUŽÁNKAMI

 
 

      Těsně před nekompromisní demolicí Zimního stadionu se několik z nás vydalo do jeho útrob najít a zachránit co se dá.

     Vybaveni patřičným povolením, jsme vstoupili do prostoru stadionu a hledali poslední zbytky zašlé slávy. Celá akce byla časově i fyzicky velice náročná, takže nám zabrala téměř celý den.

     Za svitu baterek jsme prošmejdili všechny i skryté prostory stadionu, včetně kanceláří, strojovny, archívu, skladů a prostor bývalé restaurace.  

     Přestože stadion dlouho chátral, podařilo se nám nalézt skutečné skvosty. V zapomenuté místnůstce pod tribunou A se v hromadě suti našel ještě zabalený balík plakátů, který zval diváky na extraligové zápasy ročníku 95-96, celé nepoužité bloky vstupenek na všechny tribuny, vrácenky, kompletní rozpis zápasů ELH 95-96, zápisy z utkání, výplatní pásky hráčů a trenérů, puk, pokuty hráčů a hlavně dluhy a pohledávky tehdejšího vedení extraligové Komety z roku 95-96. V místnosti za pokladnami pod tribunou C v nánosu prachu a špíny jsme objevili kompletní projekt zimního stadiónu, bohužel značně nečitelný, zlomené hokejky, pár nožů z bruslí a malý dres Zetoru s číslem 25.

     Běhal nám mráz po zadech, když jsme procházeli tyto prostory a doufali, že se podaří najít něco velkého, něco co tento stadión a místo dělá tak výjimečným, najít ducha a kouzlo slavné Komety.

     Toto kouzlo zde zůstalo i po demolici, stačí se přiblížit ke zbytkům stadionu a zapůsobí na vás genius loci tohoto místa.

     Před totální likvidací se podařilo ještě odvést pamětní tabule se soupiskami mistrovských týmu Komety, připomínající 11 titulů, které visely pod okny restaurace.

     Nalezené artefakty byli osobně předány do rukou majitele současné Komety Libora Zábranského.

 

Záchranné akce se zúčastnili: Solnička94, PATROS, paja666, Havran, Ziko, Maasek a Sep. 

 

Fotky z této akce jsou ZDE.

  

© PATROS & paja666